لوکال گاید، راهنمای محلی آینده

امروزه بدون شک تمامی افراد با راهنمای محلی آشنا هستند. گوگل شروع به استخدام راهنماهای محلی ( لوکال گاید ) کرده است. این مقاله را به صورت کامل بخوانید

قبل از اینکه به معرفی آقا یا خانم لوکال گاید بپردازیم لازم به ذکر است که شرح دهیم گوگل مپ امروزه یکی از مهم ترین ابزار های گوگل برای کسب و کار ها و بیزینس های مختلف می باشد که در لوکیشن خاص و مشخص شده ای مکانی را در اختیار خود قرار دارند.

افرادی که دارای کسب و کار می باشند می توانند مکان خود را در گوگل مپ ثبت نمایند و به صورت رایگان از طرف گوگل بازخورد دریافت نمایند.

صد البته که در صفحه خدمات گوگل مپ در وب سایت استودیو مون توضیحات کاملی در مورد مزایا و هر آنچه که باید در گوگل مپ انجام دهید اطلاعات کاملی داده ایم!

اما به تازگی گوگل برای اینکه بتواند نقشه خود را بهینه تر از سابق کند و به آن توسعه بدهد برنامه ای را با عنوان Google Local Guide معرفی کرده است که در این مقاله قرار است به معرفی کامل و جامع آن بپردازیم …

معرفی کامل لوکال گاید؛ شبکه اجتماعی آیندگان

همانطور که شاید کمی متوجه شده اید، Local Guide برنامه ای از سمت گوگل است که به طور کلی گوگل قرار است با استفاده از این برنامه، به نقشه خود بهبود ببخشد.

اما این بهبود بخشیدن توسط چه کسانی قرار است انجام بگیرد؟ خب طبیعی است که توسط افراد مختلف این امر انجام می پذیرد اما بدون پاسخ از طرف گوگل باقی نمانده است.

افراد پس از ثبت نام در لوکال گاید بایستی از مکان های مختلفی که بازدید می کنند تصاویر یا ویدئو هایی را ثبت کنند. در صورت لزوم به آن ها ستاره ( امتیاز ) دهند. برای آن مکان نظر بنویسند و کلی فعالیت های دیگر که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

پس از انجام فعالیت های مختلف مورد نظر گوگل در مپ خود، این موتور جست و جو گر به مخاطبان خود امتیاز می دهد و رتبه آن ها را ارتقا می دهد. ارتقا پیدا کردن در راهنمای محلی می تواند برای افراد مزایایی از سمت گوگل داشته باشد.

چگونه راهنمای محلی گوگل شویم ؟

خب حالا که با کلیات راهنمای محلی گوگل آشنا شدید، زمان ثبت نام در آن فرا رسیده است. در ابتدا تنها باید به صفحه اصلی لوکال گاید رفته و بر روی دکمه Get started کلیک نمایید. توجه داشته باشید برای این ثبت نامه باید حتما اکانت گوگل داشته باشید. پس از کلیک بر روی دکمه مورد نظر گوگل از شما می خواهد که شهر خود را ثبت نمایید و سپس تیک دو گزینه زیر را بزنید تا ثبت نام شما انجام شود.

افزایش رتبه لوکال گاید
افزایش رتبه لوکال گاید

خب با انجام فعالیت هایی که در این بخش توضیح داده شد، شما الان یک راهنمای محلی گوگل هستید. شما می توانید از بخش پروفایل اطلاعات خود را وارد نمایید یا امتیاز هایی که کسب کرده اید را در آن صفحه نگاه کنید.

در این صفحه اطلاعاتی مانند مقدار تصاویر، نظر ها، ویدئو ها و … که توسط شما ثبت شده است به طور کامل نشان داده می شود.

افزایش رتبه و دریافت پاداش

همانطور که گفتیم، راهنمای محلی گوگل رتبه بندی و لول دارد. افراد هرچقدر امتیاز بیشتری کسب کنند رتبه و لول آن ها بالاتر می رود. این رتبه ها بین 1 تا 10 می باشند اما امتیازی که برای رسیدن به رتبه یا لول 3 می خواهید بسیار با رتبه برای رسیدن به لول 5 متفاوت است.

برای مثال امتیاز لازم برای رسیدن به رتبه 5؛ 500 امتیاز است اما برای رسیدن به رتبه 3 تنها 50 امتیاز لازم است.

برای افزایش رتبه شما بایستی فعالیت هایی که در زیر را انجام دهید :

  • ثبت نظر
  • ثبت امتیاز یا ستاره
  • ثبت تصویر
  • ثبت ویدئو
  • پاسخ به سوال های پرسیده شده
  • ویرایش مکان های قابل اصلاح
  • اضافه کردن مکان یا لوکیشن خاصی
  • ثبت جاده های جدید
  • ثبت فهرست های جدید

با انجام فعالیت های بالا از مکان های مختلف می توانید به سطوح بالاتر برسید

لوکال گاید کیست؟
لوکال گاید کیست؟

جوایز گوگل در برابر فعالیت ها

بی شک گوگل زحمات شما را بی پاسخ نخواهد گذاشت. جوایز گوگل در رسیدن به سطوح مختلف متفاوت است برای مثال شما هنگام رسیدن به سطح 4 می توانید به صورت رایگان از Google Drive به مدت یکسال استفاده کنید.

بالا بودن رتبه لوکال گاید چه فایده ای دارد؟

در این قسمت قصد داریم به طور خیلی ساده و صمیمی به شما توضیح دهیم، بالا بودن رتبه لوکال گاید چه اهمیتی دارد؟ فایده آن چیست؟ اصلا به حال فردی که فعالیت کرده است چه فرقی می کند؟ خب با ما همراه باشید

اعتبار بیشتر

قرار است شما مکانی را در نقشه گوگل اصلاح کنید، برای مثال قرار است شماره تلفن لوکیشنی خاص را تغییر دهید. در این زمان اگر لوکال گاید شما پایین باشد ( کمتر از 6 ) گوگل آن را سریعا تایید نمی کند و صبر می کند تا فرد دیگری نیز درخواست شما را ارائه دهد تا سپس تایید کند.

در این شرایط این در خواست ممکن است چند ماه هم طول بکشید یا بلکه بیشتر 😳! اما در همین شرایط اگر سطح لوکال گاید Local Guide شما 8 یا 7 باشد ممکن است گوگل پس از تنها چندین ساعت این درخواست را تایید کند!

منبع درآمد

فرض کنید دارای یک کسب و کار اینترنتی هستید و بودن در نتایج اول گوگل برای شما اهمیت بسیار بسیار بالایی دارد. اگر فردی را پیدا کنید که بتواند این کار را برای شما بکند، آیا حاضر نیستید بابت این کار مبلغی را به او پرداخت کنید؟

خب چرا شما این کار را نکنید؟!

هنگامی که شما در گوگل سرچ می زنید و خواهان خدمات یا محصولاتی هستید، گوگل قبل از نشان دادن سایت ها و نتایج؛ ابتدا مکان هایی را به شما نشان می دهد که در گوگل مپ ثبت شده اند و در ارتباط با سرچ شما می باشد.

برای اینکه بهتر متوجه شوید به مثال زیر دقت کنید.

ممکن است شما به گرفتگی های عضلانی در بدن خود دچار شده باشید ( البته خدایی نکرده ) و به دنبال یک مرکز ماساژ برای رفع آن باشید.

هنگامی که شما در گوگل سرچ کنید مرکز ماساژ ابتدا گوگل مکان هایی را برای شما می آورد که در نقشه ثبت شده است. خب ممکن است این مکان ها زیاد باشد اما گوگل تنها 3 مکان را برای نمایش انتخاب می کنند و برای مکان ها دیگر باید وارد مپ شد.

خب طبیعی است که افراد ابتدا با بالاترین مرکز لیست تماس می گیرند! اما چگونه مکانی می تواند در بالای لیست قرار بگیرد.

اگر فردی که مکان را ثبت کرده است یا به مکان امتیاز داده باشد از لوکال گاید بالاتری نسبت به دیگر افراد برخوردار باشد آن مکان در رتبه های برتر جای می گیرد.

LOCAL GUIDE
LOCAL GUIDE

حال فرض کنید دارای سطح 9 یا 10 راهنمای محلی هستید. بدون شک مکانی که شما آن را ثبت کنید یا برای آن نظر بگذارید در لیست نمایش داده گوگل رتبه برتر را می گیرد. بله به همین راحتی می توانید از این امکانی که در اختیار شما قرار دارد استفاده کنید و بابت آن هزینه ای دریافت کنید.

جمع بندی نهایی

امروزه راهنمای محلی گوگل دارد به یکی از مهم ترین ابزار های تبلیغاتی برای کسب و کار ها تبدیل می شود. افراد برای اینکه بتوانند در این ابزار رقابت کنند بایستی اول از همه خود را نزد گوگل معتبر محسوب کنند.

یکی از این روش ها ارتقا سطح لوکال گاید می باشد که در این مقاله به تعریف و معرفی آن پرداختیم. این مقاله همچنین در حال بروز رسانی می باشد 🙂

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

ثبت و افزایش رتبه لوکیشن در گوگل مپ توسط سفیران لوکال گاید استودیو مون

سفیران و متخصصان لوکال گاید استودیو مون آماده ثبت مکان های شما در گوگل مپ و افزایش رتبه لوکیشن شما در نتایج گوگل می باشند.

سفیران گوگل مپ استودیو مون با سطوح 10 – 9 – 8 آماده انجام درخواست های شما می باشند

[kkstarratings]

6 دیدگاه دربارهٔ «لوکال گاید، راهنمای محلی آینده»

واقعا مقاله ی بسیار خوبی در زمینه لوکال گاید بود و در این مقاله با راهنمای محلی گوگل بیشتر آشنا شدم
اما آیا روشی وجود داره که بتونیم سریع تر به مرحله بالاتر مثل ۹ ۸ برسیم؟

سلام و ادب
در راستای پیشرفت در هر فعالیتی برنامه ریزی نیاز است
بزودی مربوط به همین زمینه مقاله ای را با نام برنامه ریزی آدم شلخته ارائه خواهیم داد
بسیار جذاب و اجرایی می باشد

این مقاله بدون شک مقاله جامع لوکال گاید هست
کاملا با لوکال گاید فرد خواننده آشنا میشه اما بهترین چاره ها برای رسیدن لوکال گاید به لول های بالا چیست ؟
ایا ترفندی وجود داره که بتونیم سریع تر رشد کنیم ؟
ممنون میشم پاسخ بدید
از مقاله خوبتونم ممنونم

سلام محمد جان
بسیار متشکرم از نظر خوبت
ببین عزیزدل برادر، لوکال گاید براساس فعالیت شما به شما امتیاز میده پس سعی کن فعالیت هایی که امتیاز بهتری رو میده انجام بدی
برای مثال تو میتونی از هر مکانی که میری 10 عکس در لوکال گاید و نقشه گوگل سطح کنی! برای مثال تو در روز اگر 10 مکان رو ببینی میشه 100 عکس و در مجموع میشه 500 امتیاز تنها در یک
بماند که بعد از هر ثبت میتونی نظر بزاری و رتبه بعدی و 11 امتیاز دریافت کنی
لازم نیست زیاد سخت بگیری، آهسته آهسته بالا میری پسر

یکی از راه های ارتقائ لول خیلی سریع اینه که برنامه روزانه داشته باشید شما 100 روزه می تونید برسید به لول 10 چطور ؟ این طوری که اگر روزی 100 امتیاز از نظر دادن یا عکس گذاشتن توی نقشه یا حتی سوال جواب دادن بدست بیارید این روزی هزار امتیاز سر صدمین روز میشه لول 10 اما این لول 10 کیفیت کمی داره و اون قدر ها هم ارزشمند نیست

دیدگاهتان را بنویسید

فرم جستجو

هیچ سفارشی ثبت نشده

برای دسترسی به امکانات وارد شوید.

در بسیاری از وب سایت ها، ثبت نام و ورود به عنوان یک فرآیند مهم و ضروری است. عملیات ثبت نام و ورود به سایت می تواند تجربه ی مناسبی را برای کاربران به ارمغان بیاورد. این عملیات کاربردی که در حال حاضر به عنوان یک فرآیند امن و قابل اعتماد انجام می شود، برای کاربران امکانات بیشتری جهت استفاده از وب سایت را فراهم می کند.