هایلایت اینستاگرام، هرچیزی که لازم است

در این مقاله به طور کامل به آموزش ساخت و ایجاد هایلایت اینستاگرام به علاوه آموزش ویرایش آن خواهیم پرداخت

در حال حاضر که در حال خواندن مقاله هایلایت اینستاگرام هستید، معلوم است به این فکر هستید چگونه از این قابلیت خفن اینستا استفاده کنید.

خب ما در این مقاله در وب سایت استودیو مون که استودیو خودتون هست از اول اول به معرفی این قابلیت و نحوه استفاده حرفه از آن خواهیم پرداخت.

نقطه شروع

سال 2010 بود که دو جوان با استعداد به نام کوین سیستروم و مارک کریگر برنامه ای ساختند که تمام دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد! بله نام این برنامه اینستاگرام بود که در ابتدا برای اشتراک گذاری تصاویر طراحی و برنامه نویسی شد.

این برنامه که در ابتدا بسیار ساده و بدون قابلیت بود، روز به روز با پیشرفت بسیاری که تحت نظر فیسبوک برای خود به ارمغان آورد، محبوبیت خود را به طور چشمگیری افزایش داد.

البته شروع محبوبیت اینستاگرام و افزایش قابلیت های آن از زمانی رخ داد که فیسبوک این برنامه را خریداری کرد. زیر نظر مارک مارک زاکربرگ روزانه این نرم افزار با هر آپدیت جدید قابلیت های جدیدی را به کاربران ارائه می داد. ایجاد پست اسلایدی، امکان آپلود ویدئو های طولانی، قرار دادن استوری و هایلایت اینستاگرام و … از همین قابلیت هایی بوده است که طی چند سال گذشته به این نرم افزار اضافه شده است.

اما اضافه کردن بخشی به نام استوری داخل اینستاگرام توانست انقلابی بزرگ را برای این شبکه اجتماعی محبوب به ارمغان بیاورد. استوری اینستاگرام مهم ترین بخشی است که در این مقاله قرار است به آن بپردازیم.

استوری اینستاگرام؛ 80%

یکی از مهم ترین دلایلی که باید به قابلیت استوری در اینستاگرام توجه کرد، این است که آنها 80 درصد بیشتر نسبت به پست های عادی بازدید کننده دارد! لطفا دوباره بخوانید؛ 80 درصد بیشتر !

اما مهم ترین هدف از ایجاد استوری ها چه بود؟!

به طور کلی مهم ترین هدف استوری اشتراک گذاری اتفاقات روز مره با دوستان می باشد.

معنوی لغوی استوری، داستان کوتاه می باشد! از همین رو زمان گذاشتن استوری تنها 15 ثانیه می باشد و تنها پس از 24 ساعت از صفحه پاک می شود.

بله درست است! برعکس پست ها که می توان آن ها را تا همیشه داخل اینستاگرام به نمایش گذاشت، زمان نمایش استوری ها تنها 24 ساعت بود که پس از سپری شدن این مدت به طور کامل پاک می شدند.

اما این 24 ساعته بودن استوری ها دیگر معنا ندارد بلکه با قابلیتی به نام هایلایت اینستاگرام در حال حاضر می توان آن ها را نیز تا همیشه در صفحه به نمایش گذاشت.

هایلایت اینستاگرم، شکست هنجار 24 ساعته

هایلایت اینستاگرام
هایلایت اینستاگرام

همانطور که در بخش قبلی شرح دادیم، اوایل تنها استوری ها 24 ساعت در صفحه اینستاگرام می مانند اما قابلیتی به نام استوری همیشگی به میان آمد و به افراد اجازه داد با استفاده از این قابلیت تا همیشه استوری های خود را به نمایش بگذارند.

بله آنچه که خواندید درست است. هایلایت اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا همیشه استوری های خود را به نمایش بگذارید.

خب حالا که با استوری هایلایت آشنا شده اید، زمان آموزش ایجاد آن بر روی صفحه اینستاگرام می باشد. در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت.

ساخت هایلایت اینستاگرام

خب حالا به صورت تصویری به شما خواهیم گفت هایلایت اینستاگرام را چگونه می توان ایجاد کرد.

1 – در اولین قدم پس از وارد شدن به اینستاگرام و انتخاب صفحه پروفایل پیج، بر روی سه خط بالا مانند تصویر زیر کلیک می کنیم.

استوری همیشگی
استوری همیشگی

2 – سپس در منو باز شده بخش تنظیمات یا همان setting را باز می کنیم.

استوری هایلایت
استوری هایلایت

3 – در قدم سوم نیز از قسمت privacy بخش story را انتخاب می کنیم.

آموزش ایجاد استوری هایلایت
آموزش ایجاد استوری هایلایت

4 – در بخش story نیز از بخش saving گزینه save story to archive را فعال می نماییم.

ساخت استوری هایلایت
ساخت استوری هایلایت

خب تا به اینجا توانستیم در کنار هم در وب سایت استودیو مون از اینستا بخواهیم استوری های ما را در آرشیو ذخیره نماید. حالا نوبت به گذاشتن استوری می باشد.

نحوه هایلایت کردن استوری

خب اول از همه بایستی شما یک استوری بر روی صفحه خود قرار دهید تا بتوانید آن را هایلایت کنید. تصویر به تصویر با هم پیش میرویم

ایجاد هایلایت در اینستاگرام
ایجاد هایلایت در اینستاگرام

پس گذاشتن استوری، مانند تصویر بالا در پایین صفحه ایکونی به شکل قلب وجود دارد که پایین آن نوشته شده است، Highlite !

بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه ای مانند تصویر پایین برسید.

ساخت هایلایت در اینستاگرام
ساخت هایلایت در اینستاگرام

اگر از قبل، استوری را هایلایت کرده باشید آن ها را به شما نمایش می دهد. اما اگر تابحال هایلایت در اینستاگرام نداشته باشید باید بر روی new کلیک کنید.

hilight instagram
highlighte instagram

پس از انتخاب آن، لازم است نام هایلایت اینستاگرام خود را تعیین کنید و بر روی دکمه add کلیک نمایید.

پس از انجام این کار پیغامی به شما نمایش داده می شود که این فعالیت از سوی شما انجام شد و می توانید آن را در صفحه خود ببینید.

آموزش ویرایش هایلایت اینستاگرام

به همان سادگی ایجاد هایلایت در اینستاگرام، ادیت و ویرایش آن نیز ساده و راحت است. برای انجام این کار تنها کافیست هایلایت ساخته شده را باز کرده و سپس بر روی سه نقطه پایین ضربه بزنید.

ویرایش هایلایت اینستاگرام
ویرایش هایلایت اینستاگرام

پس از ضربه زدن بر روی more گزینه edit highlighte را انتخاب نمایید.

ادیت هایلایت اینستاگرام
ادیت هایلایت اینستاگرام

حال در صفحه باز شده هم می توانید نام هایلایت و هم تصویر کاور آن را عوض کنید.

جمع بندی نهائی

خب در این مقاله در وب سایت استودیو مون سعی کردیم به طور مفصل به محبث هایلایت اینستاگرام بپردازیم. امیدواریم پس از خواندن این مقاله به طور کامل ساخت هایلایت و ویرایش آن را یاد گرفته باشید.

این مقاله نیز مانند دیگر مقالات وب سایت studio moun بروزرسانی می شود.

انواع موضوعات تولید محتوا چیست؟

حتما تابحال برای شما هم پیش آمده باشد که قرار است تولید محتوا را شروع کنید اما با خود بگویید؛ قرار است در کدام حیطه ها این کار را انجام دهید؟ انواع موضوعات تولید محتوا چیست؟

ما سعی کرده ایم در این مقاله به بررسی همه جانبه انواع موضوعات تولید محتوا رایج؛ با در نظر گرفتن شرایط و امکانات تولید رایج در هر مجموعه به دسته بندی موضوعات تولید محتوا بپردازیم.

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

فرم جستجو

هیچ سفارشی ثبت نشده

برای دسترسی به امکانات وارد شوید.

در بسیاری از وب سایت ها، ثبت نام و ورود به عنوان یک فرآیند مهم و ضروری است. عملیات ثبت نام و ورود به سایت می تواند تجربه ی مناسبی را برای کاربران به ارمغان بیاورد. این عملیات کاربردی که در حال حاضر به عنوان یک فرآیند امن و قابل اعتماد انجام می شود، برای کاربران امکانات بیشتری جهت استفاده از وب سایت را فراهم می کند.