ویژگی های وب سایت خوب

اگر شما دارای یک کسب و کار هستید و علاقه دارید کسب و کار خود را از طریق ورود به اینترنت متحول کنید بدون شک نیازمند وب سایت هستید. اما ویژگی های وب سایت مهم ترین اصلی هست که برای داشتن وب سایت باید آن ها را بدانید.

امروزه وجود داشتن کسب و کار در فضای اینترنت بسیار بسیار اهمیت بالایی دارد ! به جرئت می توان گفت اهمیت حضور کسب و کار در دنیای اینترنت بسیار فراتر از اهمیت در فضای محدود سنتی می باشد.

داشتن سایت مهم ترین قدم برای حضور در دنیای اینترنت می باشد. وب سایت ها انواع مختلفی دارند که در مقاله انواع مختلف وب سایت به معرفی آن ها پرداخته ایم.

اما هر وب سایتی که در دنیای اینترنت فعالیت می کند باید دارای ویژگی هایی باشد که سایت را از همه لحاظ جامع و کاربر پسند قرار دهد.

در این مقاله در وب سایت استودیو مون قصد داریم به معرفی ویژگی های وب سایت که بودن آن ها از لحاظ مختلف برای وب سایت لازم است بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مهم ترین ویژگی های وب سایت

وب سایت های زیادی در دنیای اینترنت وجود دارند که در حال حاضر در حال فعالیت و تبلیغ های مختلفی انجام می دهند. اما تمامی این وب سایت ها به دلایل مختلف به موفقیت نمی رسند. اما دلیل آن چیست؟

وب سایتی که قرار است حرفی برای گفتن داشته باشد باید دارای یک سری از ویژگی ها باشد که آن ها را در ادامه مقاله با یکدیگر بررسی می کنیم.

کاربر پسند بودن و زیبایی بصری

هنگام ورود کاربران به سایت، اول از همه کاربران با ظاهر سایت روبرو می شوند. وب سایتی که دارای بهترین محصولات و خدمات هم که باشد اگر از ظاهر مناسب و زیبایی برخوردار نباشد نمی تواند با مخاطبان ارتباط برقرار کند و ممکن است مخاطب پس از دیدن وب سایت، صفحه را به طور کلی ببندد.

طراحی سایت
طراحی سایت

همچنین باید در نظر داشته باشید که وب سایت نباید به قدری پیچیده باشد که کاربران را سردرگم نماید و افرادی که برای دیدن کسب و کار شما به سایت وارد شده اند نتوانند به خواسته خود برسند.

پس زیبا بودن در کنار رابط کاربری خوب و راحت از مهم ترین ویژگی های وب سایت خوب محسوب می شود.

دامنه مناسب

دارا بودن دامنه مناسب از مهم ترین لازمه های یک وب سایت خوب می باشد. دامنه باید هم کوتاه باشد و هم طوری انتخاب شود که در ذهن افراد ماندگار شود. اگر دامنه وب سایت شما این ویژگی ها را داشته باشد مطمئن باشید افراد بسیاری آن را در ذهن خود می سپارند و دوباره وارد وب سایت شما خواهند شد.

همچنین نام دامنه باید به صورتی انتخاب شود که پتانسیل برند شدن را داشته باشد. همچنین پیوست دامنه شما باید مناسب با کسب و کار شما باشد. برای مثال اگر شما کسب و کار تجاری را دارید بهتر است از دامنه .com استفاده نمایید.

بهینه بودن سرعت وب سایت

دارا بودن سرعت بالا در بارگذاری وب سایت از دیگر مهم ترین ویژگی های وب سایت محسوب می شود که هم برای گوگل و هم برای کاربران بسیار مهم و دارای اهمیت می باشد.

اول از همه لازم به ذکر است هرچقدر سرعت بارگذاری سایت بهتر و بهینه تر باشد گوگل برای وب سایت امتیاز خاص تری قائل می شود و وب را در نتایج بهتری نشان می دهد.

کاربرانی که از طریق موتور های جست و جو گر وارد سایت می شوند نیز انتظار دارند سایت برایشان خیلی سریع آپلود شود تا بتوانند از مقالات یا محصولات آن دیدن کنند. پس بالا بردن سرعت وب سایت خود را از همه لحاظ بهینه نمایید.

واکنشگرا بودن سایت

در این دوره با پیشرفت روز افزون موبایل ها، کار کردن با موبایل ها به نسبت قدیم بسیار ساده و روان تر شده است. بسیاری از افراد دیگر به جای سرچ کردن با سیستم و رایانه خود سعی می کنند با کمک موبایل خود این سرچ ها را انجام دهند.

واکنش گرا بودن وب سایت
واکنش گرا بودن وب سایت

همین دلیل کافی است تا وب سایت ها برای موبایل نیز از طراحی زیبایی برخوردار باشند. موبایل ها نسبت به رایانه ها از ابعاد بسیاری کوچکتری برخوردار هستند برای همین وب سایت ها باید خود را با این ابعاد منطبق کنند.

به منطبق کردن وب سایت ها برای سایز های مختلف که ممکن است متشکل از تلبت، موبایل و … باشند واکنشگرا بودن وب سایت یا ریسپانسیو کردن وب می گویند. به طور کلی واکنش گرا نمودن وب سایت با کمک فریم ورک بوت استرپ انجام می شود.

همچنین لازم به ذکر است که واکنش گرا بودن وب سایت ها اهمیت بالایی برای موتور جست و جو گر گوگل نیز دارا می باشد.

جمع بندی

داشتن وب سایت امروزه از نان شب برای هر کسب و کاری واجب تر و مهم تر است. هر وب سایتی نیز بایستی از برخی ویژگی ها برخوردار باشد تا بتواند فعالیت خود را به خوبی شروع کند.

در این مقاله در وب سایت استودیو مون به بررسی برخی از ویژگی های وب سایت خوب و جامع پرداختیم. صد البته که این مقاله در حال بروز رسانی نیز می باشد !

امیدواریم از خواندن این مقاله در وب سایت استودیو مون نهایت لذت را برده باشید

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

فرم جستجو

هیچ سفارشی ثبت نشده

برای دسترسی به امکانات وارد شوید.

در بسیاری از وب سایت ها، ثبت نام و ورود به عنوان یک فرآیند مهم و ضروری است. عملیات ثبت نام و ورود به سایت می تواند تجربه ی مناسبی را برای کاربران به ارمغان بیاورد. این عملیات کاربردی که در حال حاضر به عنوان یک فرآیند امن و قابل اعتماد انجام می شود، برای کاربران امکانات بیشتری جهت استفاده از وب سایت را فراهم می کند.