تولید محتوا سایت چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه تولید محتوا سایت به یکی از فعالیت های پر بازده و مهم تبدیل شده است.برای درک و فهم بیشتر تولید محتوا سایت و اهمیت آن با ما همراه باشید.

تمامی افراد در طول روز و به صورت ۲۴ ساعته با محتوا و یا حتی تولید آن در ارتباط هستند. اگر به طور ساده بخواهیم محتوا را بیان کنیم همان مطالبی است که شما در طول روز در شبکه‌های مجازی همانند اینستاگرام،واتس اپ و تلگرام تماشا می‌کنید. یا ویدیو‌هایی که در یوتیوب یا آپارات تماشا می‌کنید. یا کتاب دیجیتالی که در مسیر کار و یا خانه آن را مطالعه می‌کنید.

به طور کلی تولید محتوا همان چیزی است که ضبط یا نوشته می‌شود و قابلیت درک کردن و فهمیدن را دارد. خیلی از افراد در طول روز به طور ناخواسته و ناخود آگاه در حال تولید محتوا هستند و آن را از طریق شبکه‌های مجازی خود و حتی به صورت گفتاری به دیگران منتقل می‌کنند. پس می‌توان گفت هر گونه مطلبی که حاوی پیام مهمی برای انتقال به دیگران باشد تولید محتوا یا محتوا‌سازی نامیده می‌شود.

در این مقاله شمارا با مفهوم تولید محتوا سایت آشنا خواهیم کرد پس در ادامه همراه ما باشید.

پیش شرط تولید محتوای سایت

به طور معمول هدف اکثریت فعال در حوزه تولید محتوا سایت رسیدن به درآمد و بازاریابی است که منجر می‌شود در طولانی مدت، افراد از طریق تولید محتوا سایت به فروش قابل قبول برسند. کسب و کار‌هایی که نیاز به معرفی محصولات خود از طریق سایت و اینترنت دارند، از تولید محتوا سایت برای این امر استفاده می‌کنند.

پیشرفت محتوا‌سازی در عصر اینترنت

با پیشرفت فضای سایبر و اینترنت جهانی امروزه به سختی فردی را پیدا می‌کنید که با آن درگیر نباشد. تولید‌کنندگان محتوا سایت و سئوکاران با پیشرفت علم محتوا‌سازی، به نگارش محتوا به صورت هدفمند روی آورده‌اند. مقاله‌نویسی نوین و تولید محتوا سایت به صورت نوین بر پایه کلمات کلیدی در حال انجام است. به گونه‌ای که در مقاله‌های بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه به گونه جملات را نوشته و کلمات کلیدی را در آن می‌آورند که جستجوی آن در گوگل بیشتر شده و فرد در هنگام جستجو مستقیم به سایت شما هدایت شود.

برای تولید محتوا سایت دو موئلفه مهم را باید رعایت کرد که به شرح ذیل است:

• هدف از تولید محتوا سایت

• موضوعی که برای تولید محتوا سایت باید به آن استناد کرد

در وحله اول قبل ازتولید محتوا سایت باید به این نکته توجه کرد که هدفمان از تولید محتوا چیست و برای چه امری اقدام به تولید محتوا در سایت می‌کنیم. همانطور که اشاره شد هدف اصلی از تولید اینگونه محتوا، بازاریابی و فروش محصول و خدمات است اما همه اهداف صرفاً بدست آوردن درآمد نیست.

در وحله دوم برای تولید محتوا سایت باید به موضوعی که می‌خواهیم درباره آن تولید محتوا کنیم توجه داشته باشیم و در تولید محتوا سایت خود درباره آن موضوع بنویسیم. این تصور اشتباه است که برای تولید محتوا سایت فقط باید به صورت نوشتاری عمل کرد. برای تولید محتوا می‌توان به صورت ویدیویی نیز آن را  تولید کرد و به صورت صوتی و تصویری همزمان محتوارا در سایت قرار داد.

تولید محتوا سایتی که می‌خواهیم انجام دهیم باید متناسب با موضوع باشد و در مطالب قرار داده شده در سایت باید به آن اشراه شود و حول محور آن مانور اطلاعاتی داد.

برای تولید محتوا در سایت باید به چند مورد توجه کرد. نکاتی مانند:

• رعایت اصول نگارشی

• حفظ اصالت سایت

• تولید محتوا توسط فرد متخصص

رعایت اصول نگارشی

در تولید محتوا نوشتاری در سایت باید به اصول نگارشی تسلط کافی داشته باشید و یا در زمان درست از علائم نگارشی صحیح استفاده کنید وهمچنین از غلط املایی پرهیز و زمان افعال، مصادر و… را به درستی بیاوریم. تمامی این موارد باعث می‌شود تولید محتوا نوشتاری در سایت شما بازدید خوبی بگیرد و به هدفی که برای رسیدن به آن تولید محتوا کرده‌اید برسید.

حفظ اصالت سایت

حفظ اصالت سایت مهمترین نکته‌ای است که باید در هنگام تولید محتوا در سایت مورد نظر به آن دقت نمود. محتوا‌هایی که برای محصولات و یا دیگر خدمات در سایت قرارداده می‌شوند نباید به هیچ وجه شبیه به هم و یا کپی شده باشد. محتوا باید کاملاً یونیک و استاندارد و جدید باشد زیرا زمانی که مشتری وارد سایت می‌شود با دیدن مطالب کپی شده یا مشابه با مطالب دیگر سایت‌ها برای یک محصول مشابه ا سایت خارج شده و دیگر اعتمادی به سایت شما نخواهند داشت.

پس دقت کنید که محتوا‌هایی که تولید می‌کنید باید حدالامکان جدید و یونیک باشد ونوشته خود شما باشد تا بتواند در بازدید‌گیری و جذب افراد به سایت تأثیر داشته باشد.

تولید محتوا توسط فرد متخصص

بسیاری فکر می‌کنند تولید محتوا کار بسیار راحت و بدون دردسری است. اما برخلاف تصور همگان تولید محتوا نیازمند علم و دانشی مخصوص به خودش است. امروزه شرکت‌ها برای تولید محتوا مورد نیاز خود، افرادی را استخدام می‌کنند که تخصصشان در همین زمینه است و می‌توانند به بهترین شکل تولید محتوا را به صورت یونیک انجام دهند که به این افراد سئو کار و به عملی که انجام می‌دهند سئو گفته می‌شود که در مقالات بعدی به آن‌ها به طور مفصل اشاره خواهیم کرد.

در این خصوص آکادمی استودیو مون با در اختیار داشتن سئوکاران و مقاله‌نویسان حرفه‌ای تخصص بسیار بالایی در تولید محتوا سایت دارند و از نمونه‌های موفق آن می‌توان به سایت افرا مشاور، آکادمی دیسک،‌اندیشه شاپ، اکسپت هوم و آرامازاد اشاره کرد که با تولید محتوای سایت صحیح و استاندارد به صورت کاملاً یونیک، موفق به بازدید‌گیری و جذب مشتری برای این سایت‌ها شده‌اند.

به طور کلی تولید محتوا سایت توسط آکادمی استودیو مون دارای ۶ بخش است که به شرح ذیل است:

• ثبت درخواست و سفارش

• تحقیق درباره موضوع و مطالعه

• نگارش محتوا درخواستی

• بررسی دوباره و ویراستاری محتوا

• تحویل محتوا به کارفرما

• اشتراک‌گذاری آن در سایت مورد نظر

ثبت درخواست و سفارش

اولین مرحله ثبت سفارش از سوی شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید از طریق سیات اینترنتی استودیو مون و شماره تماس‌های آن با تیم ما ارتباط گرفته و درخواست تولید محتوا خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید قبل از ثبت سفارش خود با گرفتن مشاوره رایگان در این حوزه با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به ثبت سفارش خود کنید.

تحقیق درباره موضوع و مطالعه

پس از ثبت سفارش شما، سئوکاران و تولید‌کنندگان محتوا آکادمی استودیو مون اقدام به تحقیق درباره موضوع درخواستی شما و کلمات کلیدی مد نظرتان کرده و آن را برای نگارش و نوشتن آماده می‌کنند.

نگارش محتوا درخواستی

پس از آن که تولید‌کنندگان محتوا آکادمی استودیو مون مطالعه و تحقیق کافی را در مورد محتوا درخواستی شما انجام دادند اقدام به نوشتن آن کرده و در کمترین زمان ممکن مقاله و محتوا مد نظر شما را تکمیل می‌کنند. سرعت بالا در تایپ و نبود غلط املایی در هنگام تایپ از ویژگی‌های نویسندگان و مقاله‌نویسان آکادمی استودیومون می‌باشد.

بررسی دوباره و ویراستاری محتوا

پس از نگارش محتوا و نوشتن آن نویسندگان و مقاله‌نویسان ما متن و محتوا نوشته شده را دوباره بررسی کرده و آن را ویراستاری می‌کنند تا از لحاظ نگارشی و املایی به بهترین نحو ممکن وبدون مشکل آماده شود.

تحویل محتوا به کارفرما

در این مرحله نویسندگان و سئوکاران ما قبل از اشتراک‌گذاری محتوا در سایت با شما تماس گرفته و مطلب را دراختیار شما می‌گذارند تا آن را بررسی کرده و تأیید نهایی را اعلام کنید.

اشتراک‌گذاری آن در سایت مورد نظر

نویسندگان و مقاله‌نویسان آکادمی استودیو مون پس از تأیید نهایی مقاله توسط کارفرما آن را به متخصصان امور سایت واگذار کرده تا به بهترین نحو و با دیزاینی قابل قبول و شیک در سایت مورد نظر قرار گیرد.

تمامی این مراحل در تیم استودیو مون در کمترین زمان ممکن صورت خواهد پذیرفت تا رضایت کامل مشتری نیز حفظ شود.

جمع‌بندی

آکادمی استودیو مون که در حوزه خدمات سایبر و اینترنتی و طراحی سایت‌های مختلف فعالیت می‌کند پذیرای شما مشتریان عزیز برای تولید محتوا سایتتان می‌باشد. سئوکاران و تولید‌کنندگان محتوای استودیو مون با در اختیار داشتن امکانات و علم سئو می‌توانند در کمترین زمان محتوا‌ها درخواستی شما را به صورت کاملاً یونیک نگارش کرده و در سایت شما قرار دهند. شما می‌توانید برای ثبت سفارش و تولید محتوا مورد نظر خود با فرآیند‌هایی که در بالا توضیح داده شد با آکادمی استودیو مون ارتباط برقرار کرده و سفارش خود را ثبت کنید و در کمترین زمان ممکن آن را دریافت کنید.

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

فرم جستجو

هیچ سفارشی ثبت نشده

برای دسترسی به امکانات وارد شوید.

در بسیاری از وب سایت ها، ثبت نام و ورود به عنوان یک فرآیند مهم و ضروری است. عملیات ثبت نام و ورود به سایت می تواند تجربه ی مناسبی را برای کاربران به ارمغان بیاورد. این عملیات کاربردی که در حال حاضر به عنوان یک فرآیند امن و قابل اعتماد انجام می شود، برای کاربران امکانات بیشتری جهت استفاده از وب سایت را فراهم می کند.